loader image

NONSTOP ROZVOZ ALKOHOLU PRAHA

Strawbery Mimosa

Tentokrát se podíváme do světa výtečných voňavých jahod ve spojení se šampaňským, což je známá dvojka, kterou se nezkazí žádný romantický večer. 

Koktejl Strawbery Mimosa 

Pokud chcete překvapit a okouzlit ženu, poté s tímto koktejlem rozhodně uspějete. Právě totiž jahodové mimózy jsou perfektní volbou jako překvapení při nějaké slavnostnější události. Pokud máte zkušenosti s klasickými koktejly mimosa, tak v tomto případě do originálu tohoto jednoduchého drinku přidáte pouze čerstvé jahody, které nápoji dodají jisté kouzlo a samozřejmě i výjimečnou chuť.

Historie drinku vychází z klasického koktejlu

Historie ke klasické mimose se vztahuje k dvacátým letům 20. století a přeneseme se do Paříže, ačkoliv má opět několik svých verzí. Navíc se jí nedá upřít velká sláva, kterou získala svojí přítomností na seznamu oficiálních koktejlů IBA Mezinárodní barmanská asociace. Mimosa údajně patřila mezi oblíbená pití anglické královny Alžběty II. a díky tomu se drink stal v 60. letech v Londýně módní záležitostí. Časem se mimosa dostala z Evropy do USA, kde si jí vychutnávaly celebrity. Zde ji Hitchcock zpopularizoval a udělal z ní brunchový nápoj. A kdo ví, možná existují další verze a jednu si můžete připravit i vy. 

Recept na Strawbery Mimosu

2 šálky čerstvých jahod
1 šálek pomerančové šťávy
1 láhev 750 ml Prosecco, šampaňské nebo jiné šumivé víno

Postup není složitý

  • Jahody očistěte a rozmixujte.
  • Přidejte pomerančový džus.
  • Šlehejte v mixéru, dokud nevznikne jahodové pyré.
  • Na řadu přijde šampaňské. 
  • Vše smícháte a rozléváte skleniček určené na šampaňské.
  • Určitě nezapomeňte ozdobit jahodou.

 

Připraveno k okamžitému rozvozu