Champagne

Potřebujete rychlé doručení champagne v Praze? Naše služba zajišťuje nonstop rozvoz tohoto luxusního šumivého vína přímo k vašim dveřím. Náš tým je připraven reagovat okamžitě. Vaše objednávka bude doručena rychle a bezpečně. Ať už máte chuť na Armand de Brignac, Moët & Chandon, Dom Pérignon, Veuve Clicquot nebo Mumm Gordon, naše široká nabídka pokrývá vaše potřeby.

Co je Champagne a jak se liší od ostatních Vín

Champagne je prestižní šumivé víno, které pochází výhradně z regionu Champagne ve Francii. Toto označení je chráněno a používá se pouze pro vína splňující přísná kritéria výroby, která zahrnují sekundární fermentaci v láhvi, což vytváří její charakteristické bublinky. Rozdíl mezi champagne a běžnými šumivými víny spočívá v geografickém původu a metodě výroby. Zatímco šumivá vína mohou být vyráběna kdekoliv, pravé champagne musí pocházet z uvedeného regionu a podléhat tradičnímu výrobnímu procesu. Na rozdíl od běžného vín, které fermentuje pouze jednou a nevytváří přirozené bublinky, champagne prochází druhou fermentací přímo v láhvi.

Historie a Populárnost Champagne

Champagne je považováno za symbol luxusu a oslav. Jeho historie sahá až do 17. století, kdy bylo vyvinuto mnichem jménem Dom Pérignon. Od té doby se stalo nezbytnou součástí významných událostí a oslav po celém světě. Díky své jedinečné chuti a efektu bublinek je často preferováno při toastech a speciálních příležitostech. Je také významným kulturním exportem Francie, přičemž značky jako Moët & Chandon, Veuve Clicquot a Dom Pérignon jsou globálně uznávané a obdivované pro svou vynikající kvalitu a řemeslné dovednosti. Nabízíme široký výběr z nejlepších značek, aby každý mohl prožít tu pravou chuť luxusu a oslavy.