loader image

NONSTOP ROZVOZ ALKOHOLU PRAHA

Gin & Tonic

Ačkoliv se zdá, že některé legendární koktejly jsou již tak nějak okoukané, tak přesto mají své kouzlo a zvláště pokud si je připravíte sami. 

Legendární long drink Gin & Tonic

Plánujete párty s přáteli nebo například zahradní grilovačku? Můžete je oslnit vlastní přípravou oblíbeného koktejlu. Aby byl váš úspěch zaručený, tak musíte zvolit správné suroviny a zachovat rovněž postup. Nicméně není to složité a navíc můžete oslnit ještě trochou historie, která se váže k tomuto oblíbenému drinku. 

Trochu z historie Ginu s tonikem

Přesuneme se do roku 1865 a do koloniální Indie. V této době jeden důstojník britské armády servíroval na svém večírku gin, který byl doplněný chininovou vodou. Ten je hořký, ale na druhou stranu sloužil vojákům jako antimalarikum. Jeho hořkost se dala tak trochu ovlivnit cukrem, ale v případě tohoto drinku to nebude třeba. A vzhledem k tomu, že u Britů je v oblibě suchý gin, tak smícháním těchto dvou složek se narodil legendární míchaný nápoj. Není to skutečně nic složitého, tudíž to zvládnete v pohodě sami a rozhodně tím překvapíte svoji společnost.

Recept na Gin&Tonic

4 cl suchého ginu může být třeba Beefeater
8-10 cl toniku
salátová okurka na ozdobu

Příprava je rychlá a jednoduchá

  • Připravte si vysoké skleničky.
  • Ty naplňte ledem a nebojte se, klidně až po okraj.
  • Nalijte gin.
  • Po stěně skleničky nebo i přes barovou lžičku dolijte pomalu tonic. 
  • Ozdobte kreativně okurkou a můžete podávat.

 

Připraveno k okamžitému rozvozu